روش هاي نگهداري صحيح از پكيج ديواري

۲۳ آبان ۱۳۹۸
۱۰:۲۹:۳۵
فارس تهويه
نظرات (0)

روش هاي نگهداري صحيح از پكيج ديواري بوتان و ايران رادياتور

پكيج ديواري (بوتان-ايران رادياتور) وظيفه گرمايش آب مصرفي و رادياتورهاي يك واحد آپارتمان را به عهده دارد و به زبان ساده تر پكيج يك موتورخانه در سايز كوچك است كه به صورت مستقل جهت تامين گرمايش يك واحد مسكوني مورد استفاده قرار مي گيرد. پكيج وسيله اي است كه بعنوان جايگزين بسيار مناسبي براي سيستم هاي موتورخانه گرمايشي منازل مورد استفاده قرار مي گيرد.

پكيج ديواري بوتان

انواع پكيج:

  • پكيج زميني
  • پكيج ديواري
  • پكيج دودكشدار
  • پكيج فن دار

نكته حايز اهميت اين است كه پكيج ديواري با آبگرمكن ديواري كاملا متفاوت است. در پكيج ديواري با هر بار باز كردن آبگرم مصرفي جهت گرم شدن آب بر خلاف سيستم آبگرمكن كه بسيار ساده مي باشد. در پكيج براي گرم شدن آب مصرفي نياز است چندين قطعه به طور همزمان شروع به كار كنند تا آب گرم شود. مهمترين نكته در نگهداري صحيح از پكيج ديواري اين است كه پكيج را چه در وضعيت زمستان و چه در وضعيت آب مصرفي در دماي كمتر از 60 درجه بگذاريد. آب مصرفي فقط در دماي بالاي 60 درجه رسوب خود را آزاد مي كند و اين بدين معني است كه اگر در دماي كمتر از 60 درجه از پكيج استفاده كنيد پكيج را از بزرگترين دشمن خود يعني رسوب آب حفظ كرديد.

مزاياي استفاده از شوفاژ:

مستقل بودن شوفاژ از مهمترين مزاياي استفاده از شوفاژ است. اين مستقل بودن شما را از احداث يك موتورخانه مركزي راحت مي كند. همچنين مصرف آب و تأمين گرمايش ديگر واحدها بر تأمين آب مصرفي شما تأثيري نمي گذارد.

شوفاژ به دليل وجود سنسورهاي دود و آب گرم مصرفي و موارد ديگر امنيت بيشتري فراهم مي آورد، آب گرم مصرفي كه پكيج برايتان فراهم مي كند كارايي راندمان بالاتري نسبت به موتورخانه مركزي دارد.

شوفاژ و پكيج ها در دو نوع دودكش دار و فن دار مي باشند. كه در صورت نداشتن دودكش، نوع فن دار مورداستفاده قرار مي گيرد.

ظرفيت حرارتي شوفاژ با قدرتي از 20000 تا 50000 وات بر ساعت ساخته مي شوند و آن ها را مناسب براي واحد هاي مسكوني از 60 تا 350 مترمربع مناسب مي باشد.

كوتاه شدن مسير لوله هاي انتقال آب گرم رادياتور و آب گرم مصرفي به محل موردنظر و درنتيجه جلوگيري از اتلاف انرژي و زمان از ديگر مزاياي استفاده از شوفاژ مي باشد.

مقايسه پكيج ديواري بوتان و ايران رادياتور:

امروزه برندهاي بوتان و ايران رادياتور پكيج هايي را روانه بازار كرده اند كه داراي دو نوع فن دار و بدون فن است. همچنين هر دو برند بوتان و ايران رادياتور در توليد پكيج هاي تك مبدله و دو مبدله عالي عمل كرده اند و ميتوانيد يكي از اين دو برند را با توجه به نياز و بودجه خود تهيه كنيد.

پكيج ديواري ايران رادياتور

3 عامل مهم در انتخاب پكيج را در نظر داشته باشيد:

  • نمايشگر عيب ياب

نمايشگر عيب ياب ميتواند در صورت بروز مشكل براي دستگاه به شما و تعميركار در پيدا كردن عيب دستگاه كمك كند.
  • سيستم يخ زدگي

اگر قصد داريد پكيج ديواري خود را در جايي مانند بالكن و حياط نصب كنيد بهتر است نوعي از پكيج را خريداري كنيد كه داراي سيستم ضد يخ زدگي باشد كه بتواند در هواي سرد نيز عملكرد قابل قبولي را ارائه دهد.
  • سيستم توربولاتور

سيستم توربولاتور سيستمي است كه به تازگي در برخي از مدل هاي پكيج ستفاده ميشود. اگر در مناطقي زندگي مكينيد كه آب سنگيني دارد و لوله هاي پكيج زود رسوب ميگيرند بهتر است از اين تكنولوژي استفاده كنيد و پكيجي را بخريد كه اين سيستم را دارا باشد.

عملكرد پكيج ديواري در وضعيت تابستاني و زمستاني چگونه است؟

پكيج ديواري در وضعيت تابستاني، زماني شروع به فعاليت مي كند كه نياز به آب گرم باشد، و اين عمل را به صورت اتوماتيك انجام مي دهد. هنگامي كه شير آب گرم باز مي شود، سنسور فشار، مشعل را روشن مي كند و بعد از بستن شير آب گرم پكيج خاموش مي شود. اين دستور از طريق برد كنترل الكترونيك صادر مي شود. اما در وضعيت زمستاني وظيفه پكيج ديواري در فصل زمستان متفاوت است. چون علاوه بر گرم كردن آب مصرفي بايد رادياتور و مدار هاي گرم كننده را نيز گرم نمايد. در اين سيستم اولويت با آب گرم مصرفي است.

فارس تهويه (تاسيسات شماسي)، نمايندگي پكيج ايران رادياتور و بوتان در شيراز

فروش انواع پكيج ،رادياتور و شوفاژ ديواري، فروش و تعميرات

قطعات و لوازم جانبي، پخش عمده قطعات اصلي انواع پكيج شوفاژ ديواري و لوازم جانبي

آدرس وب سايت:

http://farstahviyeh.ir

اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ]
فارس تهويه (تاسيسات شماسي)، نمايندگي پكيج ايران رادياتور و بوتان در شيراز فروش انواع رادياتورهاي بوتان و ايران رادياتور تلفن: 09177148335 - 0713821156 آدرس: شيراز – چهارراه باهنر جنوبي به سمت چهار راه زندان ، نرسيده به پل قاليشويي نمايندگي بوتان آدرس وب سايت: http://farstahviyeh.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به نمايندگي پكيج بوتان در شيراز است.